Open Procurement Albania

Trajtimi i mbetjeve spitalore i ndarė nė 2 lote. Loti 1 - Trajtimi i mbetjeve infektive spitalore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Trajtimi i mbetjeve spitalore i ndarė nė 2 lote. Loti 1 - Trajtimi i mbetjeve infektive spitalore
Nr. Reference REF-43177-01-31-2018
Vlera / Fondi Limit 13 747 200,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Eco Riciklim
Medi-Tel
Ecomedica & V.A.L.E Recycling
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ECO RICIKLIM
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 971 520,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14 365 824,00
  Data e lidhjes sė kontratės 14-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat u paraqiten nga bashkimi i operatoreve “Ecomedica” sh.p.k & “V.A.L.E Recycling” sh.p.k dhe ju eshte dhene pergjigje nga KPP me vendimin nr. 388/2018, date 07.06.2018 administruar ne Spitalin Rajonal Fier me nr.1782, date 12.06.2018.
  Ėshtė skualifikuar ofertuesi i mėposhtėm:
  1. Bashkmi i operatoreve “Ecomedica” & “V.A.L.E Recycling”

  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Operatori ekonomik “Ecomedica”, shpk Tirane nuk permbush kushtin lidhur me numrin e punonjesve, ku duhet te kete mesatarisht te pakten 10 punonjes te siguruar per ushtrimin e aktivitetit normal te shoqeruar me vertetim nga Administrata Tatimore per tre muajt e fundit Tetor – Nentor – Dhjetor 2017 (operatori ekonomik “V.A.L.E Recycling” sh.p.k Lezhe nuk ka paraqitur liste-pagesat e punonjesve per muajin dhjetor)
  b) nuk ka plotesuar kushtin per te paraqitur kontrata te ngjashme ne masen 40% te fondit limit sipas kerkesave te percaktuara ne DST sipas pikes 3.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar pika: 3.2.1 ( kontratat dhe faturat tatimore te paraqitura nga “Ecomedica” sh.p.k Tirane nuk jane konform ligjit pasi nuk jane te plotesuara me te gjitha ekstremitetet e nevojshme ligjore duke bere te pamundur vertetimin e bleresit te sherbimeve pasi jane te pa firmosuar dhe te pa vulosura nga “Bleresi ”)
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.25 - Dt.25-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.