Open Procurement Albania

Evadimi i mbetjeve tė rrezikshme spitalore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Pamundėsi kohore pėr pėrgatitje tė njė oferte (ofertė teknike plus dokumentacion)
 • Tendera me vlerė mbi 800 mijė lekė dhe ne afat pėr dorėzim tė ofertės mė pak se 72 orė. Kjo ėshtė kohė e pamjaftueshme pėr plotėsim dokumentacioni dhe hartim oferte me specifikime teknike. Probabiliteti qė tenderi tė jetė ekspozuar mė herėt tek njė kompani klienteliste ėshtė i lartė

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Objekti i Tenderit Evadimi i mbetjeve tė rrezikshme spitalore - financuar nga FONDI
Nr. Reference REF-43493-02-02-2018
Vlera / Fondi Limit 1 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit 15-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues V.A.L.E. RECYCLING SHPK
MEDI-TEL SHPK
ECO RICIKLIM SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • V.A.L.E. RECYCLING
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 900 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-02-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 080 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 12-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 15.12.2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marrė pėrgjigje nė datė 28.02.2018.
  Jane skualifikuar operatoret e meposhtem :
  1) MEDI-TEL SHPK sepse oferta e paraqitur eshte me e larte se fondi limit.
  2) ECO RICIKLIM SHPK sepse kishte mungese dokumentacioni.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.11 - Dt.19-03-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.15 - Dt. 16-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.