Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes me Roje Private

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes me Roje Private - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-43935-02-05-2018
Vlera / Fondi Limit 5 094 587,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 16-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues A.E.K.SECURITY
NAZER
AZIZOLLI
AULONA
MYRTAJ SECURITY

Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.E.K Security SH.R.S.F.
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 859 797,65
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 831 757,18
  Data e lidhjes sė kontratės 21-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 02.02.2018 dhe ne date 07.02,2018.
  Janė skualifikuar Operatoret Ekonomik te mėposhtėm:
  1) MYRTAJ SECURITY SHPK
  Ne baze te vendimit te KPP-se nr 251/2018 date 26.04.2018.
  2) AULONA SHPK
  Ne baze te vendimit te KPP-se nr 251/2018 date 26.04.2018.
  3)NAZERI SHPK:
  Ne baze te vendimit te KPP-se nr 251/2018 date 26.04.2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.28-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.