Open Procurement Albania

Shėrbim me roje private pėr Spitalin Lushnje

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje
Objekti i Tenderit Shėrbim me roje private pėr Spitalin Lushnje – Marreveshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj.
Fondi per vitin 2018 eshte 4 361 629 leke pa tvsh ose e shprehur ne dite 273 dite.
Fondi per vitin 2019 eshte 1 469 853 leke pa TVSH e shprehur ne dite 92 dite
Fondi limit per dy vendroje per nje dite 15 976.66 LEKE
Nr. Reference REF-44396-02-06-2018
Vlera / Fondi Limit 5 831 482,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Polsaiz SHPK
Force Security SHPK
Eurogjici Security SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Elezaj SHPK
Goga SHPK
Buzi 2010 SHPK
Myrto Security SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MYRTO – SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 830 662,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa. Ka marre pergjigje me vendimin e KPP nr 204/1 date 11.04.2017.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. Polsaiz SHPK:
  sepse analiza e kostos nuk eshte bere e saktė.
  2. Force Security SHPK :
  Nuk ka kontrata te ngjashme me vlere 40 % e vleres se fondit limit
  3. Eurogjici Security SHPK:
  Sepse analiza e kostos nuk eshte bere e saktė.
  4. Nazeri 2000 SHPK:
  Sepse analiza e kostos nuk eshte bere e saktė.
  5. Elezaj SHPK:
  Nuk ploteson kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  6. Goga SHPK:
  Nuk ploteson kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  7. Buzi 2010 SHPK:
  Nuk ploteson kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.