Open Procurement Albania

Loti 29 Risperidone

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit B10 - Blerje barna Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Lėndė kontrasti pėr CT, Lėndė kontrasti pėr MRI, Organet e shqisave, Psikiatria, Sistemi kardiovaskular dhe Sistemi Respirator (Marrėveshje kuadėr). Loti 29 Risperidone.
Oferta fituese eshte 5.30 leke pa TVSH per njesi.
Nr. Reference REF-45707-02-08-2018
Vlera / Fondi Limit 410 514,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues AldoschFarma SHPK
CFO Pharma SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Aldosch-Farma SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 16-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar CFO Pharma Shpk sepse OE ka dorezuar dokumentacionin Autorizim i leshuar nga MAH Biofarm Ilac San Ve Tic A.S, me date leshimi 27.07.2017. KVO konstatoi se tek ky dokumentacion nuk specifikohej vlefshmeria e ketij autorizimi per vitin 2018. Pra OE nuk ka permbushur kerkesen e pikes 6 te shtojces 9 te DST ku citohet:“6. Pėrbarnat e parashikuaranėpikėn 4 tė KVK tė DST, kėrkohetAutorizim( ivlefshėmpėrvitin 2018) lėshuarnga MAH (mbajtėsi i autorizimit te tregtimit), nėpėrmjettėcilitkonfirmohet se ofertuesiautorizohettėtregtojėbarnat e tyre.”
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-45707-02-08-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.