Open Procurement Albania

MM3 - Materiale mjekimi pėr anestezi reanimacion, shiringa dhe age, njėpėrdorimshme kirurgjikale - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit MM3 - Materiale mjekimi pėr anestezi reanimacion, shiringa dhe age, njėpėrdorimshme kirurgjikale - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj).
Oferta fituese eshte 31,901.40 leke pa TVSH me vlerė tė pritshme nė total pa TVSH 175,100,034 (njeqind e shtatėdhjetė e pesė milion e njėqind mijė e tridhjetė e katėr) Lekė.
Nr. Reference REF-45212-02-08-2018
Vlera / Fondi Limit 181 501 982,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 06-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Bylis Pharma SHPK
MEDFAU SHPK & FEDOS SHPK
Montal SHPK
O.E.S DISTRIMED SHPK & EUROMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK - OES DISTRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 175 100 034,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 45 360,00
  Data e lidhjes sė kontratės 24-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) Bylis Pharma SHPK:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  2) Montal SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  3) Bashkimi i operatoreve ekonomike “MEDFAU” SHPK & “FEDOS” SHPK
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  a. Katalogėt e paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomik nuk janė paraqitur nė gjuhėn shqipe.
  b. Nuk ka paraqitur katalog tė kompanisė prodhuese Elite Medical (Nanjig) Co.,Ltd. Kjo vjen nė kundėshtim me pikėn 2.3. “Kapaciteti teknik”, nr. 9 tė Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė DST.
  C. nuk ka paraqitur autorizim tė pėrkthyer dhe noterizuar nga kompania prodhuese pėr tregėtimin e artikujve tė ofruar por ka ngarkuar vetėm autorizimin origjinal i cili ėshtė nė gjuhe tė huaj e kerkueshme sipas dokumentave te tenderit Shtojca 9, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 2.3. “Kapaciteti teknik”, pikėn 7.
  d. Nuk pėrmbush kriteret e kėrkuara nė pikėn 4, “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Certifikatė ISO 9001 ose ISO 13485, tė vlefshme, pėr prodhuesit e artikujve tė ofruar, tė pėrkthyer dhe tė noterizuar”, pikėn 6 “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Certifikata konformiteti CE ose CE sipas direktivės MDD 93/42 EEC, tė vlefshme, pėr tė gjithė artikujt e ofruar sipas kategorizimit tė tyre, tė pėrkthyera dhe tė noterizuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-45212-02-08-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.41 - Dt.15-10-2018

  MM3 - Materiale mjekimi pėr anestezi reanimacion, shiringa dhe age, njėpėrdorimshme kirurgjikale - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj)

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Bulqizė
  Objekti i Tenderit MM3 - Materiale mjekimi pėr anestezi reanimacion, shiringa dhe age, njėpėrdorimshme kirurgjikale - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj).
  Oferta fituese eshte 31,901.40 leke pa TVSH me vlerė tė pritshme nė total pa TVSH 175,100,034 (njeqind e shtatėdhjetė e pesė milion e njėqind mijė e tridhjetė e katėr) Lekė.
  Nr. Reference REF-45212-02-08-2018
  Vlera / Fondi Limit 181 501 982,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 09-02-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-03-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 06-03-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 4
  Operatorė Konkurues Bylis Pharma SHPK
  MEDFAU SHPK & FEDOS SHPK
  Montal SHPK
  O.E.S DISTRIMED SHPK & EUROMED SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK - OES DISTRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 335 844,20
  Data e shpalljes sė fituesit 25-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 403 013,04
  Data e lidhjes sė kontratės 05-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) Bylis Pharma SHPK:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  2) Montal SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  3) Bashkimi i operatoreve ekonomike “MEDFAU” SHPK & “FEDOS” SHPK
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  a. Katalogėt e paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomik nuk janė paraqitur nė gjuhėn shqipe.
  b. Nuk ka paraqitur katalog tė kompanisė prodhuese Elite Medical (Nanjig) Co.,Ltd. Kjo vjen nė kundėshtim me pikėn 2.3. “Kapaciteti teknik”, nr. 9 tė Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė DST.
  C. nuk ka paraqitur autorizim tė pėrkthyer dhe noterizuar nga kompania prodhuese pėr tregėtimin e artikujve tė ofruar por ka ngarkuar vetėm autorizimin origjinal i cili ėshtė nė gjuhe tė huaj e kerkueshme sipas dokumentave te tenderit Shtojca 9, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 2.3. “Kapaciteti teknik”, pikėn 7.
  d. Nuk pėrmbush kriteret e kėrkuara nė pikėn 4, “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Certifikatė ISO 9001 ose ISO 13485, tė vlefshme, pėr prodhuesit e artikujve tė ofruar, tė pėrkthyer dhe tė noterizuar”, pikėn 6 “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Certifikata konformiteti CE ose CE sipas direktivės MDD 93/42 EEC, tė vlefshme, pėr tė gjithė artikujt e ofruar sipas kategorizimit tė tyre, tė pėrkthyera dhe tė noterizuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.18-06-2018

  MM3 - Materiale mjekimi pėr anestezi reanimacion, shiringa dhe age, njėpėrdorimshme kirurgjikale - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj)

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Bulqizė
  Objekti i Tenderit MM3 - Materiale mjekimi pėr anestezi reanimacion, shiringa dhe age, njėpėrdorimshme kirurgjikale - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj).
  Oferta fituese eshte 31,901.40 leke pa TVSH me vlerė tė pritshme nė total pa TVSH 175,100,034 (njeqind e shtatėdhjetė e pesė milion e njėqind mijė e tridhjetė e katėr) Lekė.
  Nr. Reference REF-45212-02-08-2018
  Vlera / Fondi Limit 181 501 982,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 09-02-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-03-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 06-03-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 4
  Operatorė Konkurues Bylis Pharma SHPK
  MEDFAU SHPK & FEDOS SHPK
  Montal SHPK
  O.E.S DISTRIMED SHPK & EUROMED SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK - OES DISTRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 335 844,20
  Data e shpalljes sė fituesit 25-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 156 044,03
  Data e lidhjes sė kontratės 12-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) Bylis Pharma SHPK:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  2) Montal SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  3) Bashkimi i operatoreve ekonomike “MEDFAU” SHPK & “FEDOS” SHPK
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  a. Katalogėt e paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomik nuk janė paraqitur nė gjuhėn shqipe.
  b. Nuk ka paraqitur katalog tė kompanisė prodhuese Elite Medical (Nanjig) Co.,Ltd. Kjo vjen nė kundėshtim me pikėn 2.3. “Kapaciteti teknik”, nr. 9 tė Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė DST.
  C. nuk ka paraqitur autorizim tė pėrkthyer dhe noterizuar nga kompania prodhuese pėr tregėtimin e artikujve tė ofruar por ka ngarkuar vetėm autorizimin origjinal i cili ėshtė nė gjuhe tė huaj e kerkueshme sipas dokumentave te tenderit Shtojca 9, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 2.3. “Kapaciteti teknik”, pikėn 7.
  d. Nuk pėrmbush kriteret e kėrkuara nė pikėn 4, “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Certifikatė ISO 9001 ose ISO 13485, tė vlefshme, pėr prodhuesit e artikujve tė ofruar, tė pėrkthyer dhe tė noterizuar”, pikėn 6 “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Certifikata konformiteti CE ose CE sipas direktivės MDD 93/42 EEC, tė vlefshme, pėr tė gjithė artikujt e ofruar sipas kategorizimit tė tyre, tė pėrkthyera dhe tė noterizuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.47 - Dt.26-11-2018

  MM3 - Materiale mjekimi pėr anestezi reanimacion, shiringa dhe age, njėpėrdorimshme kirurgjikale - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj)

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Objekti i Tenderit MM3 - Materiale mjekimi pėr anestezi reanimacion, shiringa dhe age, njėpėrdorimshme kirurgjikale - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj).
  Oferta fituese eshte 31,901.40 leke pa TVSH me vlerė tė pritshme nė total pa TVSH 175,100,034 (njeqind e shtatėdhjetė e pesė milion e njėqind mijė e tridhjetė e katėr) Lekė.
  Nr. Reference REF-45212-02-08-2018
  Vlera / Fondi Limit 181 501 982,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 09-02-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-03-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 06-03-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 4
  Operatorė Konkurues Bylis Pharma SHPK
  MEDFAU SHPK & FEDOS SHPK
  Montal SHPK
  O.E.S DISTRIMED SHPK & EUROMED SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK - OES DISTRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 175 100 034,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) Bylis Pharma SHPK:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  2) Montal SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  3) Bashkimi i operatoreve ekonomike “MEDFAU” SHPK & “FEDOS” SHPK
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  a. Katalogėt e paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomik nuk janė paraqitur nė gjuhėn shqipe.
  b. Nuk ka paraqitur katalog tė kompanisė prodhuese Elite Medical (Nanjig) Co.,Ltd. Kjo vjen nė kundėshtim me pikėn 2.3. “Kapaciteti teknik”, nr. 9 tė Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė DST.
  C. nuk ka paraqitur autorizim tė pėrkthyer dhe noterizuar nga kompania prodhuese pėr tregėtimin e artikujve tė ofruar por ka ngarkuar vetėm autorizimin origjinal i cili ėshtė nė gjuhe tė huaj e kerkueshme sipas dokumentave te tenderit Shtojca 9, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 2.3. “Kapaciteti teknik”, pikėn 7.
  d. Nuk pėrmbush kriteret e kėrkuara nė pikėn 4, “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Certifikatė ISO 9001 ose ISO 13485, tė vlefshme, pėr prodhuesit e artikujve tė ofruar, tė pėrkthyer dhe tė noterizuar”, pikėn 6 “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Certifikata konformiteti CE ose CE sipas direktivės MDD 93/42 EEC, tė vlefshme, pėr tė gjithė artikujt e ofruar sipas kategorizimit tė tyre, tė pėrkthyera dhe tė noterizuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-45212-02-08-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.