Open Procurement Albania

Loti 36 Ibuprofen

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit B12 - Blerje barna Antineoplastike dhe immunomodulatore, Gjaku dhe organet formuese te gjakut, Sistemi kardiovaskular dhe Sistemi muskolo-skeletik, ndarė nė 46 lote - Marrėveshje Kuadėr. Loti 36 Ibuprofen.
Oferta fituese eshte 138 leke pa TVSH, per nje njesi.
Nr. Reference REF-45905-02-09-2018
Vlera / Fondi Limit 1 123 538,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues CFO Pharma SHPK
Evita SHPK
Megapharma SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEGAPHARMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 13-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik Evita Shpk sepse nuk ka dorezuar si dokumentacion kontratat e ngjashme te realizuara gjate tre viteve te fundit, dokumentacion kerkuar sipas pikes 2.3 tek kapaciteti teknik , kriteret e vecanta te shotjces 9 tek DST ku shprehimisht citohet: "Pėrsa i pėrket aftėsisė teknike e profesionale, Operatori Ekonomik duhet tė pėrmbushė kėrkesat e mėposhtme minimale: Furnizime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė prej 40% tė vlerės se fondit limit* tė lotit apo shumės sė loteve pėr tė cilat konkurron, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėsaj procedure prokurimi".
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.