Open Procurement Albania

Loti 40 Ketorolac

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit B12 - Blerje barna Antineoplastike dhe immunomodulatore, Gjaku dhe organet formuese te gjakut, Sistemi kardiovaskular dhe Sistemi muskolo-skeletik, ndarė nė 46 lote - Marrėveshje Kuadėr. Loti 40 Ketorolac.
Oferta fituese eshte 78 leke pa TVSH, per nje njesi.
Nr. Reference REF-45915-02-09-2018
Vlera / Fondi Limit 829 281,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Aldosch Farma SHPK
CFO Pharma SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Aldosch-Farma SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 13-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik CFO Pharma Shpk sepse OE nuk ka dorezuar per kete lot, dokumentacionin e leshuar nga MAH te rregjistruar per barin me autorizim tregtimi ne RSH, dokumentacion ky i kerkuar ne piken 6 te shtojces 9 te DST i cili citon: "Pėr barnat e parashikuara nė pikėn 4 tė KVK tė DST, kėrkohet Autorizim ( i vlefshėm pėr vitin 2018) lėshuar nga MAH (mbajtėsi i autorizimit te tregtimit), nėpėrmjet tė cilit konfirmohet se ofertuesi autorizohet tė tregtojė barnat e tyre".
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.