Open Procurement Albania

Ruajtja e godinės me roje private

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
Objekti i Tenderit Ruajtja e godinės me roje private – Marrėveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 10 muaj edhe 8 dite - financuar nga Buxheti i Shtetit. Fondi i Marrėveshjes Kuadėr pėr 314 ditė 7000.000 LEKE pa TVSH
Fondi limit per nje vendroje/DITORE 7.408.7 lekė pa TVSH.
Nr. Reference REF-47559-02-14-2018
Vlera / Fondi Limit 7 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 23
Operatorė Konkurues Myrto Security
TREZHNJEVA
N.S.S (Ndreu Security services)
SIGURIA
SAFE
AULONA-POL-1
EUROGJICI-SECURITY
NAZERI-2000
RES-03
ALES
DEA SECURITY
FIRDEUS SECURITY GROUP
PELIKANI SECURITY GROUP
TONI-SECURITY
CULLHAJ
FIRDEUS SECURITY
OKTAPUS
S.S.X
START-2000
LEKSI SECURITY
OKTAPUS 1 SECURITY
ARBANA SH.A
FLENA RB
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MYRTO – SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 12.03.2018 dhe 15.03.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.EUROGJICI-SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  2.NAZERI-2000
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  3.RES-03
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  4.ALES
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  5.DEA SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  6.FIRDEUS SECURITY GROUP
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  7.PELIKANI SECURITY GROUP
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  8.TONI-SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  9.CULLHAJ
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  10.FIRDEUS SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  11.OKTAPUS
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  12.S.S.X
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  13.START-2000
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  14.LEKSI SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  15.OKTAPUS 1 SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  16.ARBANA SH.A
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  17.FLENA RB
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Ruajtja e godinės me roje private

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
  Objekti i Tenderit Ruajtja e godinės me roje private – Marrėveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 10 muaj edhe 8 dite - financuar nga Buxheti i Shtetit. Fondi i Marrėveshjes Kuadėr pėr 314 ditė 7000.000 LEKE pa TVSH
  Fondi limit per nje vendroje/DITORE 7.408.7 lekė pa TVSH
  Nr. Reference REF-47559-02-14-2018
  Vlera / Fondi Limit 7 000 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 23
  Operatorė Konkurues Myrto Security
  TREZHNJEVA
  N.S.S (Ndreu Security services)
  SIGURIA
  SAFE
  AULONA-POL-1
  EUROGJICI-SECURITY
  NAZERI-2000
  RES-03
  ALES
  DEA SECURITY
  FIRDEUS SECURITY GROUP
  PELIKANI SECURITY GROUP
  TONI-SECURITY
  CULLHAJ
  FIRDEUS SECURITY
  OKTAPUS
  S.S.X
  START-2000
  LEKSI SECURITY
  OKTAPUS 1 SECURITY
  ARBANA SH.A
  FLENA RB
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • MYRTO – SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 727 938,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 476 624,30
  Data e lidhjes sė kontratės 06-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 12.03.2018 dhe 15.03.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.EUROGJICI-SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  2.NAZERI-2000
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  3.RES-03
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  4.ALES
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  5.DEA SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  6.FIRDEUS SECURITY GROUP
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  7.PELIKANI SECURITY GROUP
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  8.TONI-SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  9.CULLHAJ
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  10.FIRDEUS SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  11.OKTAPUS
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  12.S.S.X
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  13.START-2000
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  14.LEKSI SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  15.OKTAPUS 1 SECURITY
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  16.ARBANA SH.A
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  17.FLENA RB
  Eshte skualifikuar per menyren e perllogaritjes nen koston ligjore si dhe per shkak te cmimit me te larte se operatori fitues.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.06-08-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.