Open Procurement Albania

Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore nė QSUT pėr vitin 2018

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore nė QSUT pėr vitin 2018
Nr. Reference REF-47901-02-15-2018
Vlera / Fondi Limit 40 016 474,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ED KONSTRUKSION SHPK
MELA SHPK & ALB SHPRESA SHPK
JUNIK SHPK
BE-IS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ED KONSTRUKSION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 32 902 060,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 39 482 472,00
  Data e lidhjes sė kontratės 25-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 06.04.2018 nga Autoriteti Kontraktues dhe ne date 27-04-2018 me vendimin e K.P.P. nr.260/2018.
  Jane s’kualifikuar :
  1) JUNIK SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) OE nuk ka dorezuar kontrate pune, nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST, pika 3.3 per stafin;
  b) Fatura e thjeshte tatimore me nr.serie 20361089 dt. 26.02.2017 per blerjen e depozite uji nuk eshte e shoqeruar me kupon tatimor; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/f, per faturat qe nuk jane sipas formatin te fatures tatimore te shitjes.
  c) Fatura e thjeshte tatimore me nr.serie 001396 dt. 2.06.2017 per blerjen e kokore, prozhektor dhe fiske zjarri nuk eshte e shoqeruar me kupon tatimor; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/f, per faturat qe nuk jane sipas formatin te fatures tatimore te shitjes.
  d) OE per Autokullen nuk ka dorezuar foto; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/f.
  e) OE nuk ka dorėzuar Listėn e Informacionit konfidencial/ Shtojca 4.
  2. BE-IS SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) OE ka dorezuar IQT te pavlefshme per nje nga Elektricistet, i cili nuk figuron edhe ne liste pagesen e muajit Dhjetor 2017; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3 /e.
  b) OE ka dorezuar IQT te pavlefshme per hidraulikun; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/e.
  c) Fatura e thjeshte tatimore me nr.serie 2518930 dt. 05.11.2008 per blerjen e makines se vijezimit, nuk eshte i shoqeruar me kupon tatimor; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/f, per faturat qe nuk jane sipas formatin te fatures tatimore te shitjes.
  d) Fatura e thjeshte tatimore me nr.serie 0003249 dt. 06.10.2016 per blerjen e fikseve te zjarrit, nuk eshte e shoqeruar me kupon tatimor; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/f, per faturat qe nuk jane sipas formatin te fatures tatimore te shitjes.
  e) Fatura e thjeshte tatimore me nr.serie 002151 dt. 28.03.2012 per blerjen e gurit fresibel, nuk eshte e shoqeruar me kupon tatimor; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/f, per faturat qe nuk jane sipas formatin te fatures tatimore te shitjes.
  f) Fatura e thjeshte tatimore me nr.serie 001061 dt. 14.02.2017 per blerjen e kokoreve, nuk eshte e shoqeruar me kupon tatimor; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/f, per faturat qe nuk jane sipas formatin te fatures tatimore te shitjes.
  g) Nuk ka dorezuar dokumentacionin per Autokullen vinc – 1 cope; nė kundėrshtim me kerkesėn nė DST pika 3.3/f.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.21 - Dt.28-05-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.22 - Dt.04-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.