Open Procurement Albania

Loti 11 Dopamine

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Loti 11 Dopamine
Nr. Reference REF-48828-02-17-2018
Vlera / Fondi Limit 3 399 715,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 14-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues CFO Pharma SHPK
Farma Net Albania SHPK
Megapharma SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CFO PHARMA 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 169 144,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa. >br/> Eshte skualifikuar operatori Farma Net Albania Shpk sepse Referuar Ligjit nr. 105/2014 “Per barnat dhe sherbimin farmaceutik”, te ndryshuar, Neni 11 “Autorizimi i tregtimit”, pika 2, percakton: “Nė raste nevojash tė shėrbimit shėndetėsor (pėr mjekim ambulator dhe/ose spitalor), pėr barna tė cilat nuk kanė asnjė alternativė tė ngjashme, e cila ka autorizim pėr tregtim nga Agjencia, ministri pėrgjegjės pėr shėndetėsinė autorizon importimin e barnave, pėr tė cilat nuk ėshtė lėshuar autorizim tregtimi nga Agjencia, sipas rregullave tė pėrcaktuara me vendim tė Kėshillit tė Ministrave”. Pra ne momentin qe per barin Dopamine, egziston nje alternative e pajisur me autorizim per tregtim me te njejten forme - doze, sa me siper, nuk mund te importohet alternativa e paregjistruar ne vendin tone.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-48828-02-17-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.