Open Procurement Albania

Blerje materiale stomatologjike per vitin 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė
Institucion Kontraktues Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje materiale stomatologjike per vitin 2018
Nr. Reference REF-50392-02-22-2018
Vlera / Fondi Limit 5 569 872,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues MOTO-MANIA
Marlen SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MARLEN/E
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 484 772,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6 581 727,00
  Data e lidhjes sė kontratės 11-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 60 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat u paraqiten nga operatori MOTO-MANIA SHPK dhe ka marre pergjigje me vendimin Nr 275 prot date 3/05/2018 te KPP.
  Eshte skualifikuar:
  1) operatori Moto –Mania SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta te kerkuara ne DST ( konkretisht ne lidhje me kapacitetin teknik pika 2.3 te kritereve per kualifikim te kerkuara ne shtojcen 8 kompania nuk ploteson piken 1 –kontrata te ngjashme te tre viteve te fundit me nje vlere jo me pak se 2227948 leke) .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.28-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.