Open Procurement Albania

Loti 2 Kite reagent pėr Laboratorin Klinik Biokimik

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje kite reagent dhe materiale konsumi laboratorike pėr Laboratorėt Cito Patologjik, Klinik Biokimik dhe Mikrobiologjik. Loti 2 Kite reagent pėr Laboratorin Klinik Biokimik
Nr. Reference REF-51963-02-27-2018
Vlera / Fondi Limit 3 378 867,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues KRIJON SHPK
Genius Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 111 900,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 734 280,00
  Data e lidhjes sė kontratės 27-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30-09-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane s’kualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Genius Shpk
  a. Ka paraqitur Bilance tė tre viteve tė fundit sikundėr kėrkohet, por jo tė vėrtetuara nga Drejtoria Rajonale Tatimore e rrethit pėrkatės.
  b. Ka paraqitur ofertėn ekonomike jo tė saktė. Nė pėrllogaritjen e ofertės ekonomike nuk ka pėrfishėrė Artikullin me nr.46 “Tub reaksioni 5 ml plastik me njėsi copė pėr sasinė 40.000 copė ”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.26 - Dt.02-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.