Open Procurement Albania

Ushqime pėr nevojat spitalore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Ushqime pėr nevojat spitalore - financuar nga tė ardhurat dytėsore
Nr. Reference REF-54483-03-07-2018
Vlera / Fondi Limit 5 161 529,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues M.B. Kurti/Sinani Trading SHPK
Klarida Semanjaku PF
Lel SHPK
Nelsa SHPK
Erdis SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 200 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 040 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “Lel” SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Konkretisht nuk ka paraqitur raportet e auditimit per certifikatat HACCP, ISO 22000:2005 , ISO 9001:2015 (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.3).
  2. “Nelsa” SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a. nuk ka paraqitur raportet e auditimit per certifikatat HACCP, ISO 22000:2005 , ISO 9001:2015 (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.3).
  b. nuk ka paraqitur vertetim leshuar nga AKU qe thertorja eshte ne aktivitet (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.5 germa d).
  3. “Erdis ” SHPK :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a. nuk ka paraqitur raportet e auditimit per certifikatat HACCP, ISO 22000:2005 , ISO 9001:2015 (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.3).
  b. nuk ka paraqitur vertetim leshuar nga AKU qe thertorja eshte ne aktivitet (Kriter ky i percaktuar ne DST Shtojca 8 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” nen titullin ”Pėr kapacitetin teknik” pika 2.3.5 germa d).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.16 - DT.23-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.