Open Procurement Albania

Riparim dhe mirėmbajtje automjetesh

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr
Objekti i Tenderit Riparim dhe mirėmbajtje automjetesh
Nr. Reference REF-54222-03-07-2018
Vlera / Fondi Limit 833 300,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues FLADY PETROLEUM SHPK
Andrea Caca SHPK
ALSTEZO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLADY PETROLEUM
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 802 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 963 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 12-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 8 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem: 1.Operatori ekonomik Andrea Caca sepse:
  • Nuk ka paraqitur asnje dokument te Kritereve te Pergjithshme sipas DST te hedhur ne sistem.
  • Nuk ka paraqitur asnje dokument per specifikimet teknike,dhe kriteret e vecanta te kualifikimit.
  • Ka paraqitur oferte ekonomike me te larte sesa oferta e vendosur nga autoriteti kontraktor.
  2. Operatori ekonomik ALSTEZO per:
  • per mosplotesim te kritereve specifike te vendosura ne DST nga Njesia e Prokurimit.
  NJP ka vendosur si kriter 1-b. Operatori ekonomik ofertues duhet tė ketė, nje ambjent pėr ushtrimin e aktivitetit tė tij (lidhur me riparimin e automjeteve) brenda territorit i cili ėshtė nėn juridiksionin e Bashkise sė Gjirokastres .
  Ne lidhje me kėtė pikė operatori ekonomik duhet te paraqese aktin e pronesise ose nese e ka me qira, kontraten e qirase tė objektit ne vendodhjen e siperpermendur. Si dhe harten hipotekore te ambientit te ushtrimit te aktivitetit. Ky ushtrim aktiviteti nga ana e operatorit duhet te jete i pasqyruar ne Ekstraktin Historik te Rregjistrit Tregtar per te dhenat e Subjektit. Nqs ka marreveshje bashkepunimi te dy operatoret bashkepunues duhet ti plotesojne kriteret e vendosura ne tender, jo vetem njeri.OE ka paraqitur te gjithe dokumentacionin per plotesimin e kritereve ne piken e servisit ne qytetin e Fierit.Nderkohe ne qytetin e Gjirokastres ka nje objekt 40 m2 te marre me qera.
  Per piken e servisit ne qytetin e Gjirokastres nuk eshte paraqitur asnje dokument per plotesimin e kapacitetit teknik.
  KVO inspektoi servisin e marre me qera dhe konstatoi se ne kete pike servisi ushtronte aktivitetin Jani Llavdaniti,i rregjistruar ne QKR.Shoqeria ALTEZO nuk ushtornte aktivitet.
  Jani Llavdaniti kishte 2-ura dhe jo 3 sa kerkohej ne DST(edhe pse nuk kishte kontrate bashkepunimi por kontrate nenqeraje).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.16 - DT.23-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.