Open Procurement Albania

Rikonstruksion i godinės sė dispancerisė Tiranė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Institucion Kontraktues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i godinės sė dispancerisė Tiranė - financuar nga Buxheti i shtetit
Nr. Reference REF-55165-03-12-2018
Vlera / Fondi Limit 38 675 037,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 13-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues S.AG SHPK
AGRI CONSTRUCTION SHPK
ED KONSTRUKSION SHPK
ERGES MAT & EGLAND SHPK
EURONDERTIM 2000 SHPK
JUNIK SHPK
KACDEDJA SHPK
LEON KONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S. A G SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 36 309 777,38
  Data e shpalljes sė fituesit 23-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 43 571 732,00
  Data e lidhjes sė kontratės 11-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje ne date 11.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. AGRI CONSTRUCTION
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  2. ED KONSTRUKSION
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  3. ERGES MAT & EGLAND
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  4. EURONDERTIM 2000
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  5. JUNIK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  6. KACDEDJA
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  7. LEON KONSTRUKSION
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.21 Dt.28-05-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.25 - Dt.25-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.