Open Procurement Albania

Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 6 Reagente Kimike, Kite diagnostikuese dhe Materiale Laboratorike

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 6 Reagente Kimike, Kite diagnostikuese dhe Materiale Laboratorike
Nr. Reference REF-57094-03-19-2018
Vlera / Fondi Limit 2 273 488,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 13-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues KRIJON Shpk
EUROMED Shpk
ALMEDIKAL Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 718 200,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 061 840,00
  Data e lidhjes sė kontratės 30-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30-11-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje me shkresen me nr.2332/4 prot, dt.11.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori Ekonomik “EUROMED”
  Skualifikohet per arsye se nuk permbush kriteret e kerkuara ne DST.
  2. Operatori Ekonomik “ALMEDIKAL”
  Skualifikohet per arsye se nuk permbush kriteret e kerkuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.22 - Dt.04-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.