Open Procurement Albania

Mirėmbajtjen e kaldajave, kondicionereve dhe chillerave

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorė
Objekti i Tenderit Mirėmbajtjen e kaldajave, kondicionereve dhe chillerave - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-57123-03-19-2018
Vlera / Fondi Limit 1 285 300,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Jonian Zaimi SHPK
COMFORT SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Jonian Zaimi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 269 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 523 400,00
  Data e lidhjes sė kontratės 26-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marrė pėrgjigje nė datė 16.04.2018.
  Eshte skualifikuar ofertuesi COMFORT Shpk spese kishte mungese Dokumentacioni:
  -Eshte hedhur kontrate e ngjashme per vitin 2014, kur nga AK eshte kerkuar per vitet 2015-2016-2017.
  -Kontrata e ngjashme per vitin 2015 eshte Bashkim Operatoresh Ekonomik, nuk eshte percaktuar shperndarja e puneve dhe sherbimeve per cdo operator.
  -Lista bashkengjitur faturave tatimore dhe procesverbali per evidentimin e sherbimeve nuk eshte firmosur nga te dy palet por vetem nga O.E, mungon firma e AK.
  -Faturat tatimore jane te korigjuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.06-08-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.