Open Procurement Albania

Loti 2. Riparim-mirėmbajtje e sistemit te furinizimit me energji elektrike, motogjeneratoreve, sistemit te oreve, fonise dhe sistemit te detektim-sinjalizimit te zjarrit ne QSUT per vitin 2018

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Loti 2. Riparim-mirėmbajtje e sistemit te furinizimit me energji elektrike, motogjeneratoreve, sistemit te oreve, fonise dhe sistemit te detektim-sinjalizimit te zjarrit ne QSUT per vitin 2018
Nr. Reference REF-59829-03-29-2018
Vlera / Fondi Limit 4 166 264,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues NDREGJONI SHPK
I T E. GRUP SHPK
ERGES MAT SHPK
HTM SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NDREGJONI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 236 710,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 884 052,00
  Data e lidhjes sė kontratės 23-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatorit ekonomike :
  1. ERGES MAT: ”OE nuk ka dorezuar vertetim nga Drejtoria e Tatimeve per numrin e punonjesve pergjate 2017, si dhe ka dorezuar listepagesat te pakonfirmuara nga dega e tatimeve; jo sipas kerkeses te bere ne DST pika 3.3 Kapaciteti Teknik nenpika c).”
  2. HTM : ”OE nuk ka dorezuar listepagesat e periudhes Janar-Dhjetor 2017 te konfirmuara nga dega e tatimeve, sipas kerkeses te bere ne DST pika 3.3 Kapaciteti Teknik nenpika c).”
  3. I T E. GRUP: ” OE per shkallet e levizshme ka dorezuar dokumentacionin ne gjuhe te huaj, te pa perkthyer dhe noterizuar; jo sipas kerkeses ne DST pika 3.3 Kapaciteti Teknik nenpika f).”
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.22 - Dt.04-06-2018

  Loti 2. Riparim-mirėmbajtje e sistemit tė furnizimit me energji elektrike, motogjeneratoreve, sistemit tė orėve, fonisė dhe sistemit tė detektim-sinjalizimit tė zjarrit nė QSUT pėr vitin 2018

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Objekti i Tenderit Loti 2. Riparim-mirėmbajtje e sistemit tė furnizimit me energji elektrike, motogjeneratoreve, sistemit tė oreve, fonisė dhe sistemit tė detektim-sinjalizimit tė zjarrit nė QSUT pėr vitin 2018
  Nr. Reference REF-58207-03-25-2018
  Vlera / Fondi Limit 4 166 264,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 26-03-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-04-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 19-04-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Per shkak te nje gabimi ne dokumentat e tenderit.Anullohet procedura me objekt: “Mirėmbajtje impianistike nė QSUT, per vitin 2018” per shkak te disa gabimeve ne preventivin e Lotit 2 “Riparim-mirėmbajtje e sistemit te furnizimit me energji elektrike, motogjeneratoreve, sistemit te oreve, fonise dhe sistemit te detektim-sinjalizimit te zjarrit” ne QSUT”.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.