Open Procurement Albania

Loti 1-Blerje kite – reagent pėr laboratorėt spitalore

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
Objekti i Tenderit Loti 1-Blerje kite – reagent pėr laboratorėt spitalore
Nr. Reference REF-58452-03-26-2018
Vlera / Fondi Limit 11 733 871,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues GENNIUS SHPK
ATOMMED.AL
KRIJON SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 718 084,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14 061 701,00
  Data e lidhjes sė kontratės 17-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit :
  1) ATOMMED.AL
  Per mangėsi nė dokumentacion nė kriteret e vendosura ne DST nga njėsia e prokurimit.
  2) KRIJON SHPK
  Per mangėsi nė dokumentacion nė kriteret e vendosura ne DST nga njėsia e prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.28-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.