Open Procurement Albania

Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Gjirokastėr, Vlorė dhe Fier”

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Gjirokastėr, Vlorė dhe Fier”
Nr. Reference REF-58732-03-26-2018
Vlera / Fondi Limit 59 788 548,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues SIRETA 2F SHPK & KUPA SHPK
LLAZO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SIRETA 2F SHPK - KUPA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 51 851 852,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 62 222 222,40
  Data e lidhjes sė kontratės 22-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar :
  1) Shoqėria “LLAZO” Shpk
  Komisioni i Vlersimi tė Ofertave konstaton se operatori ka paraqitur ofertė duke ju referuar njė autoriteti kontraktor tjetėr dhe duke mos paraqitur zėrat e preventivit tė kėrkuar nė dokumentat e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.27 - Dt.09-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.