Open Procurement Albania

Loti Nr.1: Blerje Ushqimesh

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat
Objekti i Tenderit Loti Nr.1: Blerje Ushqimesh
Nr. Reference REF-59241-03-28-2018
Vlera / Fondi Limit 509 918,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 10-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues NIKA SHPK
NELSA SHPK
ERDIS SHPK
Sinani Trading SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 493 050,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 591 660,00
  Data e lidhjes sė kontratės 14-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa nga operatori ekonomik “Sinani Trading” sh.p.k. pranė Autoritetit Kontraktor mė 23.04.2018 dhe ka marrė pėrgjigje mė 30.04.2018 (nėpėrmjet shėrbimit postar).
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) Operatori Ekonomik: “NELSA” Sh.p.k, me numėr Nipt-i: J71601012S sepse nuk pėrmbush dokumentacionin e kėrkuar nė pėrputhje me Kriteret e Veēanta tė Pranimit/ Kualifikimit.
  2) Operatori Ekonomik: “ERDIS” Sh.p.k, me numėr Nipt-i: K71804011J sepse nuk pėrmbush dokumentacionin e kėrkuar nė pėrputhje me Kriteret e Veēanta tė Pranimit/ Kualifikimit.
  3) Operatori Ekonomik: “Sinani Trading” e kėrkuar nė pėrputhje me Kriteret e Veēanta tė Pranimit/ Kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.