Open Procurement Albania

Blerje pajisje elektronike

Autoritet Prokurues Spitali Sarandė
Institucion Kontraktues Spitali Sarandė
Objekti i Tenderit Blerje pajisje elektronike
Nr. Reference REF-59520-03-29-2018
Vlera / Fondi Limit 1 198 137,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues PC STORE B N T SHPK
Elektronics SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PC STORE
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 154 420,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar Operatori Ekonomik B N T Elektronics shpk sepse oferta e tij ka keto mangesi:
  1. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje dokument per te vertetuar se ploteson kriteret e pergjithshme te kualifikimit.
  2. Nuk ka paraqitur vetedeklarimin sipas shtojces Nr 5 te DST.
  3. Nuk ka paraqitur deklarten e konfliktit te interesit.
  4. Nuk ka paraqitur deklareten e plotesimit te specifikimeve teknike .
  5. Nuk ka ka paraqitur certifikatat qe kerkohen sipas DST.
  6. Oferta ekonomike eshte mbi fondin limit qe prokurohet me nje diference ne plus 448,730 leke.
  Arsyeja e Anulimit Ne zbatim te VKM Nr. 673, date 22.11.2017 “Per riorganizimin e AKSHI" dhe pas komunikimit tone me AKSHI nuk u miratua kryerja e procedures "Blerje Pajisje elektronike".
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.18 - Dt.07-05-2018
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.23 - Dt.11-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.