Open Procurement Albania

TRANSPORT DHE ASGJESIM I MBETJEVE TE RREZIKSHME PER SPITALIN RAJONAL DURRES

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrės
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrės
Objekti i Tenderit TRANSPORT DHE ASGJESIM I MBETJEVE TE RREZIKSHME PER SPITALIN RAJONAL DURRES
Nr. Reference REF-60132-03-30-2018
Vlera / Fondi Limit 6 583 120,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 13-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ECO RICIKLIM SHPK
MEDI-TEL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEDI-TEL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 583 120,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7 899 744,00
  Data e lidhjes sė kontratės 26-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar: 1) Operatori ekonomik ECO RICIKLIM SHPK sepse :
  1. Nuk ka paraqitur leje mjedisore dhe licence per Incenerator
  2. Nuk ka paraqitur flete analize ose raport monitorimi per autoklaven dhe inceneratorin
  3. Nuk ka sjellur vetedeklarate qe do te pajise spitalin me banak frigoriferik
  4. Nuk ka paraqitur mostrat e paketimeve para hapjes se tenderit
  5. Nuk ka paraqitur ekstraktin e regjistrit tregtar
  6. Oferta e paraqitur eshte mbi fondin limit
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.17 - DT.30-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.