Open Procurement Albania

Blerje kite dhe reagente per laboratoret

Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e Shėndetėsise Shkodėr
Institucion Kontraktues Drejtoria Rajonale e Shėndetėsise Shkodėr
Objekti i Tenderit Blerje kite dhe reagente per laboratoret
Nr. Reference REF-59380-03-28-2018
Vlera / Fondi Limit 2 250 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Krijon SHPK
BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 753 120,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 103 744,00
  Data e lidhjes sė kontratės 10-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION SH.P.K sepse nuk plotesoni piken 8 ,te kapacitetit teknik ku thuhet :
  Vertetim nga administrata tatimore,per numrin e te siguruarve sipas legjislacionit ne fuqi ,e shoqeruar me listpagesat,te vertetuara nga organet tatimore periudhen 2017-shkurt 2018 .Liste-pagesat te vertetojne detyrimet sipas akteve ligjore dhe nenligjore ne fuqi.
  Gjithashtu operatori ekonomik nė oferten e paraqitur nuk ka pėrmbushur kerkesat e Autoritetit Kontraktor nė lidhje me pėrshkrimin e materialeve dhe sasinė e tyre sipas Shtojca 9 Specifikimet teknike tė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.