Open Procurement Albania

Servisi i automjeteve tė QSUT-sė pėr vitin 2018

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Servisi i automjeteve tė QSUT-sė pėr vitin 2018
Nr. Reference REF-61254-04-06-2018
Vlera / Fondi Limit 1 476 977,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues AUTO MANOKU SERVICE SHPK
BRILLIANT LINE SHPK
POWER INDUSTRIES SHPK
KADIU SHPK
ALTEZO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • POWER INDUSTRIES
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 188 800,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 426 560,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “AUTO MANOKU SERVICE” shpk sepse nga shqyrtimi i kėsaj oferte nė mbėshtetje me nenin 53 tė Ligjit 9643, datė 20.11.2006, pėr “Prokurimin publik” si dhe dokumentave tė tenderit tė miratuara, u konstatua se oferta e operatorit ekonomik “AUTO MANOKU SERVICE” sh.p.k nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit, duke e cilėsuar si ofertė e pavlefshme, per arsyet e meposhtme:
  • Kontrata e bashkepunimit si dhe prokura te paraqitura te lidhura midis OE "Auto Manoku" dhe OE “Auto Servise Manoku" nuk kane per objekt proceduren "Servisi i Automjeteve ne QSUT per vitin2018”.
  • Kontrata e bashkepunimit si dhe prokura nuk plotesojne kriteret ligjore te percaktuara ne nenin 74 te VKM Nr.914,datė 29.12.2014“Pėr Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik
  • Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur Bilanc 2016-2017, mungon Vertetimi nga Administrata Tatimore per xhiron vjetore te aktivitetit sipas pikes 2.2 Kapaciteti Ekonomik dhe Financiar.
  • Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur Kontraten e Drejtuesit Teknik, mungon Kontrata e Inxhinierit Mekanik dhe ajo e punonjesit elektroauto, sipas pikes “b” Kapacitetit Teknik.
  • Vėrtetimi nga Drejtoria e Tatimeve pėr numrin e punonjėsve tė siguruar pėr tre muajt e fundit (dhjetor 2017-shkurt 2018) eshte i pashoqėruar me listė pagesat e sigurimeve shoqėrore (formularėt E-sig 025 a) sipas pikes “c” Kapaciteti Teknik.

  2. Operatori ekonomik “BRILLIANT LINE” shpk sepse nga shqyrtimi i kėsaj oferte nė mbėshtetje me nenin 53 tė Ligjit 9643, datė 20.11.2006, pėr “Prokurimin publik” si dhe dokumentave tė tenderit tė miratuara, u konstatua se oferta e operatorit ekonomik “BRILLIANT LINE” sh.p.k nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit, duke e cilėsuar si ofertė e pavlefshme, per arsyet e meposhtme:
  • Operatori nuk ka paraqitur Listepagesesn e muajit dhjetor 2017, si dhe numri I punonjesve te siguruar per tre muajt e fundit eshte 21 ne kundershtim me piken "c" te Kriterit Teknik te percaktuar ne DST ku eshte kerkuar nje numer punonjesish jo me I vogel se 30 punonjes.
  • OK nuk ka paraqitur Formularin e Ofertes sipas Shtojces 1 ne DST. Mungon sasia e kerkuar, cmimi per njesi si dhe cmimi total per njesi. Eshte paraqitur vetem cmimi total i ofertes.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.