Open Procurement Albania

Lot.5 Reagent per Laboratorin Imunologjise

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Objekti i Tenderit Lot.5 Reagent per Laboratorin Imunologjise
Nr. Reference REF-61960-04-11-2018
Vlera / Fondi Limit 1 918 200,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Genius SHPK
Krijon SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 917 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 301 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 11-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30-09-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar O.E Krijon sh.p.k.sepse gjatė shqyrtimit tė dokumentacionit administrativo ligjor u konstatua se O.E Krijon shpk plotėsonte kriteret e pėrgjithshme por jo kriteret e vecanta tė cilat rezultojnė mė mangėsi, si mė poshtė:
  • O.E. nuk ka paraqitur dokumentin per kriterin “Ekstrak i Rregjistrimit te Subjektit, tė lėshuara nga Qendra Kombėtare e Regjistrimit”;
  • O.E. nuk ka paraqitur dokument per kriterin “Ekstraktit mbi Historikun e Subjektit, tė lėshuara nga Qendra Kombėtare e Regjistrimit”;
  • O.E. nuk ka paraqitur dokumentin - “Deklaratė qe verteton se nuk ėshtė nė proces falimentimi, (statusi aktiv)”;
  • O.E. nuk ka paraqitur dokumentin - “Deklaratė qe verteton se nuk ėshtė dėnuar pėr shkelje penale, nė pėrputhje me Nenin 45/1 tė LPP”;
  • O.E. nuk ka paraqitur dokumentin - “Deklaratė mbi konfliktin e interesit”;
  • O.E. nuk ka paraqitur dokument per kriterin “Kerkohet qe ofertuesi te paraqese kopje te vertetuara nga Drejtoria Rajonale Tatimore e rrethit perkates , te nje ose me shume bilancave per nje nga vitet 2014, 2015, 2016 ”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.