Open Procurement Albania

Lot 1: “Furnizim vendosje pajisje mjekėsore dhe pajisje mobilimi spitalor”

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot 1: “Furnizim vendosje pajisje mjekėsore dhe pajisje mobilimi spitalor”
Nr. Reference REF-67874-05-08-2018
Vlera / Fondi Limit 18 052 899,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA SHPK
EUROMED SHPK
EVITA SHPK
FEDOS SHPK
GRAL MEDICAL SHPK
MONTAL SHPK
MUCA SHPK
OES DISTRIMED SHPK
ROYAL SHPK
MEDICAL SHPK & HEALTH AND LIGHT SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 600 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6 698 940,00
  Data e lidhjes sė kontratės 17-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat kanė marrė pėrgjigje nė datė 06.07.2018.

  Jane skualifikuar:

  1. Shoqėritė, Muca shpk
  a) Nuk ka dorėzuar ofertė ekonomike.

  2. Royal shpk
  a) Nuk ka dorėzuar ofertė ekonomike

  3. Evita shpk
  Dokumentacioni i paraqitur pėr plotėsimin e kritereve tė vecanta pėr kualifikim (KVK) rezulton jo i plotė dhe nuk ėshtė nė pėrputhje me tė gjitha kėrkesat e pėrcaktuar nė DST, konkretisht:
  a. Nuk ploteson Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 2.3.1 Furnizime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė sa 40% e fondit limit tė kėtij loti, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėtij loti.
  b. Nuk plotesoan pikėn 2.3.4 te kritereve lidhur me stafin e punesuar ose te kontraktuar ku duhet te kete jo me pak se 2(dy) inxhiniere te trajnuar per servis pajisjesh mjekesore.

  4. Gral Medical shpk
  Dokumentacioni i paraqitur pėr plotėsimin e kritereve tė vecanta pėr kualifikim (KVK) rezulton jo i plotė dhe nuk ėshtė nė pėrputhje me tė gjitha kėrkesat e pėrcaktuar nė DST, konkretisht:
  a) Nuk ploteson Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 2.3.1 Furnizime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė sa 40% e fondit limit tė kėtij loti, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėtij loti.
  b) Nuk plotėson piken 2.3.3 te kritereve te veēanta ku Operatori ekonomik duhet tė paraqesė katalogė teknikė pėr tė gjithė artikujt e ofertuar ku tė jenė tė pasqyruara specifikimet teknike tė kėrkuara pėr secilin artikull.

  5. Bashkimi i Operatoreve “SAER MEDICAL” shpk & “HEALTH AND LIGHT” shpk
  Dokumentacioni i paraqitur pėr plotėsimin e kritereve tė pėrgjthshmė tė kualifikimit (KVP) dhe kritereve tė vecanta pėr kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.17-09-2018

  Lot 1: “Furnizim vendosje pajisje mjekėsore dhe pajisje mobilimi spitalor”

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Objekti i Tenderit Lot 1: “Furnizim vendosje pajisje mjekėsore dhe pajisje mobilimi spitalor”
  Nr. Reference REF-67874-05-08-2018
  Vlera / Fondi Limit 18 052 899,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Procedurė e pėrqėndruar)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-06-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 01-06-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 10
  Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA SHPK
  EUROMED SHPK
  EVITA SHPK
  FEDOS SHPK
  GRAL MEDICAL SHPK
  MONTAL SHPK
  MUCA SHPK
  OES DISTRIMED SHPK
  ROYAL SHPK
  MEDICAL SHPK & HEALTH AND LIGHT SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 600 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat kanė marrė pėrgjigje nė datė 06.07.2018.

  Jane skualifikuar:

  1. Shoqėritė, Muca shpk
  a) Nuk ka dorėzuar ofertė ekonomike.

  2. Royal shpk
  a) Nuk ka dorėzuar ofertė ekonomike

  3. Evita shpk
  Dokumentacioni i paraqitur pėr plotėsimin e kritereve tė vecanta pėr kualifikim (KVK) rezulton jo i plotė dhe nuk ėshtė nė pėrputhje me tė gjitha kėrkesat e pėrcaktuar nė DST, konkretisht:
  a. Nuk ploteson Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 2.3.1 Furnizime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė sa 40% e fondit limit tė kėtij loti, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėtij loti.
  b. Nuk plotesoan pikėn 2.3.4 te kritereve lidhur me stafin e punesuar ose te kontraktuar ku duhet te kete jo me pak se 2(dy) inxhiniere te trajnuar per servis pajisjesh mjekesore.

  4. Gral Medical shpk
  Dokumentacioni i paraqitur pėr plotėsimin e kritereve tė vecanta pėr kualifikim (KVK) rezulton jo i plotė dhe nuk ėshtė nė pėrputhje me tė gjitha kėrkesat e pėrcaktuar nė DST, konkretisht:
  a) Nuk ploteson Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 2.3.1 Furnizime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė sa 40% e fondit limit tė kėtij loti, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėtij loti.
  b) Nuk plotėson piken 2.3.3 te kritereve te veēanta ku Operatori ekonomik duhet tė paraqesė katalogė teknikė pėr tė gjithė artikujt e ofertuar ku tė jenė tė pasqyruara specifikimet teknike tė kėrkuara pėr secilin artikull.

  5. Bashkimi i Operatoreve “SAER MEDICAL” shpk & “HEALTH AND LIGHT” shpk
  Dokumentacioni i paraqitur pėr plotėsimin e kritereve tė pėrgjthshmė tė kualifikimit (KVP) dhe kritereve tė vecanta pėr kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura, Blerje Mallrash(Procedurė e Pėrqėndruar) Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-67874-05-08-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Lot 1 - Furnizim vendosje pajisje mobilimi spitalor.

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Objekti i Tenderit Lot 1 - Furnizim vendosje pajisje mobilimi spitalor.
  Nr. Reference REF-62175-04-12-2018
  Vlera / Fondi Limit 18 052 899,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 13-04-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 07-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anulimi i kėsaj procedure bėhet pėr shkak tė rishikimit tė DST-sė si pasojė e ankesave si dhe pasi nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit janė pėrfshirė disa artikuj tė cilat ishin pėrfshirė nė njė kontratė tjetėr tė njėrit prej AK pėrfitues, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.19 - Dt.14-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.