Open Procurement Albania

Loti 1-Rikonstruksioni i Poliklinikes

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
Objekti i Tenderit Loti 1-Rikonstruksioni i Poliklinikes
Nr. Reference REF-62833-04-16-2018
Vlera / Fondi Limit 73 744 869,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Colombo SHPK
Avduli SHPK
Shendelli SHPK
BE-IS & Aurora Construction SHPK
SIRETA 2 F & Agri Construction SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COLOMBO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 69 426 611,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 83 311 934,00
  Data e lidhjes sė kontratės 30-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 7 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 12.06.2018 dhe ka dal Vendimi nga KPP nr. 558/2018 date 23.08.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.”Avduli” shpk J66703306O
  2.” Shendelli ” shpk K07924803N
  3.Bashkim Operatoresh ”BE-IS & Aurora Construction” shpk K71412003A
  4.Bashkim Operatoresh ”SIRETA 2 F & Agri Construction” shpk K51501008J
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Operatoret ekonomik pjesemarres ne prokurimin elektronik ne SPE nuk kualifikohen pasi nuk permbushin kriteret e kerkuara ne DST. Operatoret ekonomik te skualifikuar kane mungesa ne dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.35 - Dt.03-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.19-11-2018

  Loti 1-Rikonstruksioni i Poliklinikes

  Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorė
  Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
  Objekti i Tenderit Loti 1-Rikonstruksioni i Poliklinikes
  Nr. Reference REF-62531-04-13-2018
  Vlera / Fondi Limit 73 744 869,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 16-04-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 16-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 7 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit GABIM TEKNIK
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.16-Dt.23-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.