Open Procurement Albania

Sherbimi i lavanterise

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Objekti i Tenderit Sherbimi i lavanterise
Nr. Reference REF-63125-04-17-2018
Vlera / Fondi Limit 27 659 500,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues JUNIK SHPK
SANITARY CLEANING SHPK
UNIVERS SERVIS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JUNIK SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 25 591 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 29 872 260,00
  Data e lidhjes sė kontratės 17-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “SANITARY CLEANING” SHPK,
  Rezulton me mangesi dokumentacioni si me poshte:
  a. Nuk ka provuar se ka shlyer detyrimet e maturuara te energjise elektrike
  b. Nuk ka ambient ku te ushtrojveprimtarine e sherbimit te lavantersie , kriter ky i kerkuar ne DST . Po keshtu dokumentacioni i kontrates se qerase per ambjentet ku do ushtrohet aktiviteti i Lavanterise nuk perputhet me dokumentacionin e aktit teknik kundra zjarrit te leshuar nga PMZSH, Bashkia Durres, pasi kane adresa te ndryshme
  c. Nuk ploteson numrin e punetoreve te kerkuara sipas DST-ve.

  2. Operatori ekonomik “UNIVERS SERVIS”
  Rezulton me mangesi dokumentacioni si me poshte:
  a. Nuk ka provuar se ka shlyer detyrimet e maturuara te energjise elektrike
  b. Nuk ka paraqitur Kopje te certifikuara te raporteve financiare te bilanceve per tre vitet e fundit ( Pasqyrat financiare te vitit 2015, nuk jane te konfirmuara me shkrese percjellese nga Institucioni i DRT Durres, por jane me firme te inspektorit dhe me vule sekretarie, duhet me firme te drejtorit rajonal dhe me vule te institucionit).
  c. Nuk ploteson numrin e punetoreve te kerkuara sipas DST-ve.
  d. Po ashtu , ne kundershtim me DST ka plotesuar shtojcen 9, shtojcen 11, shtojcen 12,te cilat jane shtojca qe duhet te plotesohen nga AK, jo nga OE.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.29 - Dt.23-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.