Open Procurement Albania

Rikonstruksion i godines se ish Klinikes Dentare dhe godines se D.H.E Elbasan

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėndetit Publik Elbasan
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėndetit Publik Elbasan
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i godines se ish Klinikes Dentare dhe godines se D.H.E Elbasan
Nr. Reference REF-63496-04-18-2018
Vlera / Fondi Limit 2 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues BELADI SHPK
ERGES MAT SHPK
FITORE SHPK
MENI SHPK
NIKA SHPK
TEA -D SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 680 727,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 068 224,00
  Data e lidhjes sė kontratės 29-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 35 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  Operatori ekonomik “BELADI”
  • Certifikata ISO 14001:2004 nuk eshte e vlefshme, pasi i ka perfunduar afati perpara dates se hapjes se ofertave, duke mosplotesuar kerkesat e vecanta te kualifikimit dokument tenderi.

  Operatori ekonomik “FITORE” • Certifikata ISO 9001:2008 nuk eshte e vlefshme, pasi i ka perfunduar afati perpara dates se hapjes se ofertave, duke mosplotesuar kerkesat e vecanta te kualifikimit dokument tenderi. • Shoqeria nuk ka te siguruar numrin e punonjesve te kerkuar ne dokumentet e tenderit, duke mosplotesuar kerkesat e vecanta te kualifikimit dokument tenderi.
  Operatori ekonomik “TEA -D”
  • Nuk ka paraqitur dokument qe te provoje se kane punonjes te pajisur me deshmi kualifikimi te sigurimit teknik nga IQT ose ekuivalente me te (pervec elektricistit), duke mosplotesuar kerkesat e vecanta te kualifikimit dokument tenderi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.18-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.