Open Procurement Albania

Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore, impiantistikės pajisjeve te hotelerise

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorė
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore, impiantistikės pajisjeve te hotelerise
Nr. Reference REF-70839-05-23-2018
Vlera / Fondi Limit 2 573 764,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 04-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues DOKSANI-G SHPK
2Z KONSTRUKSION SHPK
LAZAJ 2002 SHPK
MENI SHPK
SARK SHPK
VĖLLEZRIT KUKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LAZAJ 2002 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 268 650,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 722 380,00
  Data e lidhjes sė kontratės 05-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 14.06.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Firma “DOKSANI-G” shpk
  Ka mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  a. Deklarata per drejtuesin teknik te punimeve nuk i perket AK (i perket AK Bashkia Shijak).
  b. Vertetimi per xhiron vjetore te realizuar ne tre vitet e fundit nuk i perket AK ( i perket AK Shtepise se pushimit se Ministrise se Brendshme).
  c. Nuk ka vinc.

  2- Firma “MENI” sh.p.k
  Ka mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  Nuk dorezuar dokumentacionin e kerkuar per drejtuesit teknik .
  3- Firma “SARK” sh.p.k
  Ka mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  a.Formulari i ofertes sipas shtojces 1. nuk permban emertimin e punimeve, sipas dhe DST-ve.
  b.Kontrata per drejtuesin teknik i ka mbaruar afati.

  4-Firma “VĖLLEZRIT KUKA” sh.p.k
  Ka mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  Nuk ka paraqitur:
  a.Vertetim i tatimeve per xhiron e tre viteve te fundit nuk perkon me objektin e prokurimit.
  b.Mungon listepagesa e muajit Prill e vitit 2018.
  c.Per mjetet vinc, pompe uji, matrapyk nuk shoqerohen me fatura tatimore .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.16-07-2018

  Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore, impiantistikės pajisjeve te hotelerise

  Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorė
  Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorė
  Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore, impiantistikės pajisjeve te hotelerise
  Nr. Reference REF-65570-04-26-2018
  Vlera / Fondi Limit 2 573 764,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 27-04-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 07-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.21 - Dt.28-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.