Open Procurement Albania

Furnizim vendosje aparaturė rezonancė magnetike pėr shėrbimin e Neurokirurgjisė nė QSUT

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Furnizim vendosje aparaturė rezonancė magnetike pėr shėrbimin e Neurokirurgjisė nė QSUT
Nr. Reference REF-66937-05-03-2018
Vlera / Fondi Limit 165 840 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 28-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues SAER MEDICAL & HEALTH & LIGHT SHPK
MEDFAU SHPK
MONTAL SHPK
O.E.S DISTRIMED SHPK
MEDICAL DISTRIBUTIONS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SAER MEDICAL - HEALTH & LIGHT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 133 480 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 160 176 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 24-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 90 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • Ankesė me nr. 3389 prot., datė 06.07.2018 pranė AK, kthyer pėrgjigje nga AK me nr. 3389/3 prot., datė 13.07.2018.
  • Ankesė me nr. 3406 prot., datė 09.07.2018 pranė AK, kthyer pėrgjigje nga AK me nr. 3406/3 prot., datė 13.07.2018.
  • Shkresė nga Komisioni i Prokurimit Publik nr. 598/1 prot., datė 12.09.2018 “Dėrgim Vendimi”, bashkėlidhur Vendim i KPP nr. 598/2018, administruar pranė QSU “Nėnė Tereza” me nr. 3389/7 prot., datė 13.09.2018.

  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “O.E.S DISTRIMED” SHPK :
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  2. “MEDICAL DISTRIBUTIONS” SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.39 - Dt.01-10-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.