Open Procurement Albania

Reagentė pėr Imunologjia e pėrgjithshme dhe Pajtueshmėria Indore (Transplante)

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Reagentė pėr Imunologjia e pėrgjithshme dhe Pajtueshmėria Indore (Transplante)
Nr. Reference REF-66926-05-03-2018
Vlera / Fondi Limit 4 922 020,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 28-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues FEDOS SHPK
MONTAL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 399 444,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 279 332,80
  Data e lidhjes sė kontratės 26-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 25-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “MONTAL” shpk
  Operatori ekonomik nuk permbush kriteret e kerkuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.26 - Dt.02-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.