Open Procurement Albania

Lot.2 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot.2 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė.
Operatoret fitues te kesaj procedure prokurimi jane:
1.Taulant shpk me oferte 625,285.39 leke pa TVSH.
2 . MAK Shpk &Dricons Shpk & Infraconsult SHpk me oferet 625,285.39 leke pa TVSH.
Nr. Reference REF-68730-05-14-2018
Vlera / Fondi Limit 803 283,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 25-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Taulant SHPK
B-Vaal Engineering SHPK
HMK-Consulting SHPK
D&C Partner SHPK
Novatech Studio SHPK
MAK &Dricons & Infraconsult SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Taulant SHPK - MAK SHPK - Dricons SHPK - Infraconsult SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 625 285,39
  Data e shpalljes sė fituesit 14-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 545 280,00
  Data e lidhjes sė kontratės 05-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jne skualifikuar:
  1.Novatech Studio.
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve per janar-mars 2018 per pjesmarrje.
  2. HMK – CONSULTING
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve .
  2.B-Vaal Engineering Shpk
  Nuk ploteson kriterin e kontratave te ngjashme .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.33 - Dt.20-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.02 - Dt.14-01-2019

  Lot.2 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Objekti i Tenderit Lot.2 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė.
  Operatoret fitues te kesaj procedure prokurimi jane:
  1.Taulant shpk me oferte 625,285.39 leke pa TVSH.
  2 . MAK Shpk &Dricons Shpk & Infraconsult SHpk me oferet 625,285.39 leke pa TVSH.
  Nr. Reference REF-68730-05-14-2018
  Vlera / Fondi Limit 803 283,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 15-05-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 25-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 6
  Operatorė Konkurues Taulant SHPK
  B-Vaal Engineering SHPK
  HMK-Consulting SHPK
  D&C Partner SHPK
  Novatech Studio SHPK
  MAK &Dricons & Infraconsult SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Taulant SHPK - MAK SHPK - Dricons SHPK - Infraconsult SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 625 285,39
  Data e shpalljes sė fituesit 14-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jne skualifikuar:
  1.Novatech Studio.
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve per janar-mars 2018 per pjesmarrje.
  2. HMK – CONSULTING
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve .
  2.B-Vaal Engineering Shpk
  Nuk ploteson kriterin e kontratave te ngjashme .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.33 - Dt.20-08-2018
  Lidhja e Kontratės

  Lot.2 “Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė ”

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Objekti i Tenderit Lot.2 “Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė ”
  Nr. Reference REF-68467-05-11-2018
  Vlera / Fondi Limit 803 283,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 14-05-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 24-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.