Open Procurement Albania

Lot.1 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot.1 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės.
Operatoret fitues te kesaj procedure prokurimi jane:
1. Infratech Shpk me oferte 1,029,901.65 leke.
2. MAK Shpk &Dricons Shpk & Infraconsult SHpk me oferte 1,029,901.65 leke.
Nr. Reference REF-68728-05-14-2018
Vlera / Fondi Limit 1 301 435,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 25-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Taulant SHPK
B-Vaal Engineering SHPK
HMK-Consulting SHPK
Infratech SHPK
Invictus & D.T. Con SHPK
Novatech Studio SHPK
MAK &Dricons & Infraconsult SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Infratech SHPK - MAK SHPK - Dricons SHPK - Infraconsult SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 029 901,65
  Data e shpalljes sė fituesit 14-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 050 240,60
  Data e lidhjes sė kontratės 05-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jne skualifikuar:
  1.Novatech Studio.
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve per janar-mars 2018 per pjesmarrje
  2. HMK – CONSULTING
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve .
  3. TAULANT shpk:
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve .
  4.Invictius Shpk & D.T CON shpk
  Ne kete bashkim operatoresh vetem INVICTUS e ploteson kriterin duke paraqitur certifikatat, ndersa shoqeria tjeter DTCON nuk ka sjelle asnje certificate.
  5.B-Vaal Engineering Shpk
  Nuk ploteson kriterin e kontratave te ngjashme .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.33 - Dt.20-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.02 - Dt.14-01-2019

  Lot.1 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Objekti i Tenderit Lot.1 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės.
  Operatoret fitues te kesaj procedure prokurimi jane:
  1. Infratech Shpk me oferte 1,029,901.65 leke.
  2. MAK Shpk &Dricons Shpk & Infraconsult SHpk me oferte 1,029,901.65 leke.
  Nr. Reference REF-68728-05-14-2018
  Vlera / Fondi Limit 1 301 435,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 15-05-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 25-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 7
  Operatorė Konkurues Taulant SHPK
  B-Vaal Engineering SHPK
  HMK-Consulting SHPK
  Infratech SHPK
  Invictus & D.T. Con SHPK
  Novatech Studio SHPK
  MAK &Dricons & Infraconsult SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Infratech SHPK - MAK SHPK - Dricons SHPK - Infraconsult SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 029 901,65
  Data e shpalljes sė fituesit 14-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jne skualifikuar:
  1.Novatech Studio.
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve per janar-mars 2018 per pjesmarrje
  2. HMK – CONSULTING
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve .
  3. TAULANT shpk:
  Nuk ploteson kriterin e numrit mesatar te punonjesve .
  4.Invictius Shpk & D.T CON shpk
  Ne kete bashkim operatoresh vetem INVICTUS e ploteson kriterin duke paraqitur certifikatat, ndersa shoqeria tjeter DTCON nuk ka sjelle asnje certificate.
  5.B-Vaal Engineering Shpk
  Nuk ploteson kriterin e kontratave te ngjashme .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.33 - Dt.20-08-2018
  Lidhja e Kontratės

  Lot.3 “Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH-ve nė qarqet Berat, Korēė dhe Elbasan”

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Objekti i Tenderit Lot.3 “Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH-ve nė qarqet Berat, Korēė dhe Elbasan”
  Nr. Reference REF-68469-05-11-2018
  Vlera / Fondi Limit 1 315 785,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 14-05-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 24-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.