Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i Qendres Shendetesore Nr.8

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Shėndetėsore Nr.8, Tiranė
Institucion Kontraktues Qendra Shėndetėsore Nr.8, Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i Qendres Shendetesore Nr.8
Nr. Reference REF-77261-06-30-2018
Vlera / Fondi Limit 3 796 359,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ELDA-VL
NG STRUCTURES
EURONDERTIMI 2000
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NG STRUCTURES
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 261 600,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 873 120,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ELDA-VL Shpk:
  Operatori Ekonomik nuk ka paraqiture oferte (duke mos paraqitur asnjė dokument pėrveē Ekstraktit Historik).
  2. EURONDERTIMI 2000 Shpk:
  Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur ofertėn e plotė me tė gjitha zėrat e punimeve (preventiv i paplotėsuar me ēmime) sipas preventivit pėr ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.