Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i “pikes nr. 3 & konsultorit te femijes”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Shėndetėsore Nr.8, Tiranė
Institucion Kontraktues Qendra Shėndetėsore Nr.8, Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i “pikes nr. 3 & konsultorit te femijes”
Nr. Reference REF-78295-07-06-2018
Vlera / Fondi Limit 3 880 767,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ELDA-VL
2A-P & K A C D E D J A
SHENDELLI shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHENDELLI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 878 504,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 600 204,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ELDA-VL Shpk:
  a. Operatori Ekonomik nuk ka paraqiture oferte (duke mos paraqitur asnjė dokument pėrveē Ekstraktit Historik) rrjedhimisht ėshtė klasifikuar si ofertė anomalish e ulėt.

  2. BOE 2A-P & K A C D E D J A:
  a. Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur ofertėn e plotė me tė gjitha zėrat e punimeve (preventiv i paplotėsuar me ēmime) sipas preventivit pėr ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.