Open Procurement Albania

Loti 1 Mbetje te rrezikshme spitalore qe perfshin kodin 180101dhe 180103 age bisturi etj.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Loti 1 Mbetje te rrezikshme spitalore qe perfshin kodin 180101dhe 180103 age bisturi etj.
Nr. Reference REF-04329-01-18-2019
Vlera / Fondi Limit 8 701 700,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues V.A.L.E Recycling SHPK
Ecoriciklim SHPK
Medi – Tel SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • V.A.L.E. RECYCLING
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 184 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Ecoriciklim shpk :
  • Oferta e operatorit ekonomik te mesiperm eshte s’kualifikuar per arsye te ēmimit me le larte te ofruar dhe rrjedhimisht me vleren me te larte se fondi limit si dhe per mosplotesim te kritereve te kerkuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Mbetje te rrezikshme spitalore qe perfshin kodin 180101dhe 180103 age bisturi etj.

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
  Objekti i Tenderit Loti 1 :Mbetje te rrezikshme spitalore qe perfshin kodin 180101 dhe 180103 age bisturi etj.
  Nr. Reference REF-96492-12-03-2018
  Vlera / Fondi Limit 8 701 700,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 04-12-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-01-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 03-01-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Per arsye te rivleresimit te procedures e cila duhet te ndryshoje nga Procedure e Hapur (kontrate) ne Procedure e Hapur(Marrveshje Kuader) dhe percaktimin e kritereve,specifikimeve teknike te cilat nuk sjellin pershtjellim midis operatoreve (si psh specifikimin per Ing. Mekanik apo kontraktimet specifike te nevojshme) qe cojne ne garantimin e gjithperfshirjes te OE ne konkurim deri ne pembylljen e procedures me sukses.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.03 - Dt.21-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.