Open Procurement Albania

Furnizim me Materiale Mjekėsore ne Shėrbimin e Hemodializes nė QSUT pėr vitin 2019-2021

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Furnizim me Materiale Mjekėsore ne Shėrbimin e Hemodializes nė QSUT pėr vitin 2019-2021.

Fondi limit i Marrėveshjes Kuadėr: 199’990’660,55 (njėqind e nėntėdhjetė e nėntė milion e nėntėqind e nėntėdhjetė mijė e gjashtėqind e gjashtėdhjetė, presje pesėdhjetė e pesė) Lek pa TVSH ku fondi limit nėnkupton vlerėn e pritshme tė kontratave qė mund tė lidhen pėrgjatė gjithė marrėveshjes kuadėr, pėr periudhėn 2019 - 2021, referuar pikės 7.3 tė Udhėzimit nr. 6 datė 16.01.2018 tė Agjencisė sė Prokurimit Publik “Pėr pėrdorimin e Marrėveshjes Kuadėr dhe zhvillimin e saj me mjete elektronike”, tė ndryshuar., si dhe rekomandimit nr. 10419 prot., datė 26.11.2018 “Rekomandim mbi pėrdorimin e marrėveshjes kuadėr” tė APP.

Fondi Limit pėr njėsi (pėr 1 Set trajtimi) ėshtė 5’348,06 (pesė mijė e tre qind e dyzet e tetė, presje zero gjashtė) Lek pa TVSH, ku njė SET pėrbėhet nga disa artikuj, dhe shėrben pėr 1 (njė) seancė trajtimi adult/pediatric. Fondi limit pėr njėsi (Set) shėrben pėr tė vlerėsuar ofertėn duke u bazuar nė ēmim pėr njėsi (Set) sipas pėrcaktimit tė pikės 5.3 tė Udhėzimit nr. 6 datė 16.01.2018 tė Agjencisė sė Prokurimit Publik “Pėr pėrdorimin e Marrėveshjes Kuadėr dhe zhvillimin e saj me mjete elektronike”, tė ndryshuar.

Vlera e pritshme e kontratatve qė mund tė lidhen gjatė Marrėveshjes Kuadėr (nė total pėr tė gjitha vitet): 199’990’660,55 (njėqind e nėntėdhjetė e nėntė milion e nėntėqind e nėntėdhjetė mijė e gjashtėqind e gjashtėdhjetė, presje pesėdhjetė e pesė) Lek pa TVSH dhe 239’988’792,66 (dyqind e tridhjetė e nėntė milion e nėntėqind e tetėdhjetė e tetė mijė e shtatėqind e nėntėdhjetė e dy, presje gjashtėdhjetė e gjashtė) Lek me TVSH, vėnė nė dispozicion nga Buxheti i Shtetit, pėr vitin 2019 – 2021 nga ku:

- Pėr vitin 2019, me vlerė tė pritshme tė kontratės/kontratave 66.663.553,52 (gjashtėdhjetė e gjashtė milion e gjashtėqind e gjashtėdhjetė e tre mijė e pesėqind e pesėdhjetė e tre, presje pesėdhjetė e dy) Lek pa TVSH, dhe 79.996.264,22 (shtatėdhjetė e nėntė milion e nėntėqind e nėntėdhjetė e gjashtė mijė e dyqind e gjashtėdhjetė e katėr, presje njėzet e dy) lek me TVSH.
- Pėr vitin 2020, me vlerė tė pritshme tė kontratės/kontratave 66.663.553,52 (gjashtėdhjetė e gjashtė milion e gjashtėqind e gjashtėdhjetė e tre mijė e pesėqind e pesėdhjetė e tre, presje pesėdhjetė e dy) Lek pa TVSH, dhe 79.996.264,22 (shtatėdhjetė e nėntė milion e nėntėqind e nėntėdhjetė e gjashtė mijė e dyqind e gjashtėdhjetė e katėr, presje njėzet e dy) lek me TVSH.
- Pėr vitin 2021, me vlerė tė pritshme tė kontratės/kontratave 66.663.553,52 (gjashtėdhjetė e gjashtė milion e gjashtėqind e gjashtėdhjetė e tre mijė e pesėqind e pesėdhjetė e tre, presje pesėdhjetė e dy) Lek pa TVSH, dhe 79.996.264,22 (shtatėdhjetė e nėntė milion e nėntėqind e nėntėdhjetė e gjashtė mijė e dyqind e gjashtėdhjetė e katėr, presje njėzet e dy) lek me TVSH.
Nr. Reference REF-99599-12-17-2018
Vlera / Fondi Limit 199 990 661,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA
MONTAL
FEDOS
O.E.S DISTRIMED
MEDFAU
EVITA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Biometric Albania SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 107 884 575,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 3 vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1. “MEDFAU” sh.p.k • Nuk plotėson kriteret e veēanta tė pėrcaktuara nė DT.
  • Nuk plotėson specifikimet teknike tė pėrcaktuara nė DT.
  Oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit referuar listės sė kėrkesave tė tenderit tė shpallur nė sistemin elektronik tė APP nė mbėshtetje tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr. 914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e rregullave tė prokurimit publik” kreu VII neni 66, pika 3.

  2. “EVITA” sh.p.k.
  • Nuk plotėson kriteret e vecanta tė pėrcaktuara nė DT.
  • Nuk plotėson specifikimet teknike tė pėrcaktuara nė DT.
  • Pėr sa i pėrket llogaritjes sė vlerės ne oferte nuk ėshtė pėrcaktuar vlera e pritshme e kontratės. Oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit referuar listės sė kėrkesave tė tenderit tė shpallur nė sistemin elektronik tė APP nė mbėshtetje tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr.914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e rregullave tė prokurimit publik” kreu VII neni 66, pika 3..;
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  modifikime
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.