Open Procurement Albania

Rehabilitim i godines se Maternitetit dhe ndertim trau elektrik te Spitalit Rajonal Peshkopi

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Objekti i Tenderit Rehabilitim i godines se Maternitetit dhe ndertim trau elektrik te Spitalit Rajonal Peshkopi
Nr. Reference REF-99595-12-17-2018
Vlera / Fondi Limit 2 082 724,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 28-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Radika
Ndertimi
ELDA-VL
2 Z Konstruksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RADIKA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 656 841,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Pas fazes se vleresimit te ofertave me date 15/03/2019 “Radika “shpk ka paraqitur ankese prane AK ne lidhje me procesin e vleresimit.
  Ak ne momentin e mberritjes se ankese ka ngarkuar Komisionin e Shqyrtimit te Ankesave me trajtimin e ankeses “Radika “shpk .
  Me date 26/03/2019 AK ka vendosur te pranoje ankesen e O.E. ankimues duke e kualifikuar ate dhe duke shpallur fitues oferten e O.E.

  Jane skualifikuar:

  1. ELDA-VL shpk :
  Nuk i ploteson kriteret e e kualifikimit dhe nuk ka paraqitur fare oferte dhe asnje dokument tjeter sipas DST-ve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.