Open Procurement Albania

Lende e pare per kaldajat Biomase Pellet

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Objekti i Tenderit Lot 2:Lende e pare per kaldajat Biomase Pellet.
Nr. Reference REF-05446-01-29-2019
Vlera / Fondi Limit 3 975 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Sinani Trading SHPK
Alcani SHPK
BOLT SHPK
PAERA SHPK
Sulollari-Klima SHPK
Albiene SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 600 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 320 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-03-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane s’kualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. PAERA :
  Gjatė kontrollit pėr gabime aritmetike tė ofertės sė paraqitur nga O.E u konstatuan gabime aritmetike.
  O.E. ka paraqitur ofertėn ekonomike jo tė saktė. Nė pėrllogaritjen e ofertės ekonomike ėshtė paraqitur pėr sasinė 99,500 kg – Biomase pellet, ku sasia e kėrkuar nga A.K. ėshtė pėr 150,000 kg Biomase Pellet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.11 - Dt.18-03-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.