Open Procurement Albania

Sherbimi i ruajtjes dhe i sigurise fizike dhe Furnizim vendosje mirembajte dhe monitorimi i sinjalit te alarmit

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Objekti i Tenderit Sherbimi i ruajtjes dhe i sigurise fizike dhe Furnizim vendosje mirembajte dhe monitorimi i sinjalit te alarmit
Nr. Reference REF-07398-02-12-2019
Vlera / Fondi Limit 6 535 208,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues NSS Ndreu Security
2LX
Operator Ekonomik Kontraktues
 • N.S.S SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 317 836,76
  Data e shpalljes sė fituesit 06-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės •Fondi i Marreveshjes Kuader per 12 muaj- 6,535,208.38 ( gjashte miljon e peseqind e tridhjete e pese mije e dyqind e tete pike 38) leke pa TVSH.

  •Fondi limit: “Sherbimi i ruajtjes dhe i sigurise fizike” per dy vendroje/MUJORE: 526,600.70 (peseqind e njezete e gjashte mije e gjashteqind pike 7) leke pa TVSH, ku fondi limit nėnkupton totalin e kostos mujore te kryerjes se sherbimit me roje per dy vendroje, referuar rekomandimit te perbashket te APP-se dhe KPP-se Nr.15166 Prot.,Nr.1858 Prot. datė 20.12.2017 “Rekomandim mbi menyren e zhvillimit te procedures se prokurimit per sherbimin privat te ruajtjes fizike”, ndryshuar me date 23.02.2018 “Mbi nje ndryshim ne rekomandimin mbi menyren e zhvillimit te procedures se prokurimit per sherbimin privat te ruajtjes fizike, date 20.12.2017”.

  •Fondi limit per: “Furnizim vendosje ,mirembajte dhe monitorim i sinjalit te alarmi”/MUJORE: 18,000 ( tetembedhjete mije ) leke pa TVSH.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1 : “2LX” SHPK :
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  - Oferte jo e rregullt
  - Mungese dokumentacioni
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.