Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe Shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Rikonstruksion dhe Shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat.
Nr. Reference REF-12783-03-07-2019
Vlera / Fondi Limit 187 258 021,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues TOTILA SHPK & RAFIN COMPANY SHPK & ED KONSTRUKSION SHPK
Gjikuria Shpk & Ante-Group SHPK
AGIKONS Shpk & BE-IS SHPK
INERTI SHPK
ANADA SHPK
ELDA VL SHPK
SENKA SHPK
ADR TRANS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TOTILA - RAFIN COMPANY - ED KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 183 797 885,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 21 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. INERTI Shpk :
  - Oferta Ekonomike ka gabime me shume se vlera absolute e lejuar referuar LPP dhe VKM Nr.914 dhe mosplotesim te disa kritereve te vecanta te DST-se.

  2 . Gjikuria Shpk & Ante-Group Shpk :
  - Kontrata nuk eshte detajuar sipas percaktimeve te VKM 914 dhe LPP,OE kane bere ndarje ne vlera totale po pa percaktuar punet konkrete qe do te realizoje secili nga OE dhe mosplotesim te disa kritereve te vecanta te DST-se.

  3. AGIKONS Shpk & BE-IS Shpk :
  - Ne preventiv te punimeve nuk eshte nenshkruar ndarja e punimeve nga te dyja palet , perqindjet e percaktuara ne kontraten e bashkpunimit nuk perputhen me vlerat sipas preventivit te ofruar dhe mosplotesim te disa kritereve te vecanta te DST-se.

  4. ANADA Shpk :
  - Per mosparaqitje te asnje dokumentacioni teknik ligjor te kerkuar ne DST.

  5. ELDA VL Shpk:
  - Per mosparaqitje te asnje dokumentacioni teknik ligjor te kerkuar ne DST.

  6. SENKA Shpk:
  - Per mosparaqitje te asnje dokumentacioni teknik ligjor te kerkuar ne DST.

  7. ADR TRANS Shpk:
  - Per mosparaqitje te asnje dokumentacioni teknik ligjor te kerkuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  GRAFIKU I PUNIMEVE

  PROJEKTI STRUKTURAL


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.