Open Procurement Albania

Loti IV: " Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Lushnje"

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje
Objekti i Tenderit Loti IV: " Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Lushnje"
Nr. Reference REF-13625-03-14-2019
Vlera / Fondi Limit 3 276 363,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Shpresa
E N I
ELDA-VL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHPRESA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 860 425,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė dt.02.05.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) Arsyet e skualifikimit tė ”ELDA-VL” shpk :
  • Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2) Arsyet e skualifikimit tė “E N I” SHPK :
  • Nuk arriti tė plotėsojė kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2 tė Kapaciteti ligjor/profesional tė operatorėve ekonomikė tė shtojcės 8 tė DT-sė, pasi nuk arriti tė paraqesė OHSAS-18001 (Sistemi menaxhimit te shėndetit dhe sigurimit nė punė) .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.