Open Procurement Albania

Sherbimi privat i sigurise fizike te Drejtorise Sherbimit Spitalor Pogradec- Marreveshje Kuader – me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Objekti i Tenderit Sherbimi privat i sigurise fizike te Drejtorise Sherbimit Spitalor Pogradec- Marreveshje Kuader – me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj.
Nr. Reference REF-14032-03-18-2019
Vlera / Fondi Limit 9 514 900,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues GORA
ALBEN 2 SECURITY
Eurogjici Security
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GORA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 480 538,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1-Operatori ekonomik “Alben 2 Security” shpk :
  • Nuk ka paraqitur deklaraten per oferte te pavarur ,sipas shtojces 1/1.
  • Nuk ka paraqitur bilancin e tre viteve te fundit (2015,2016,2017) te certifikuar nga administrata tatimore .
  • Nuk ploteson “kapacitetin teknik”pika 3.3 .3 pra nuk ka paraqitur listė pagesat e sigurimeve shoqėrore (formularėt E-sig 025 a) pėr kėtė periudhė tė konfirmuara nga organet tatimore, ose te gjeneruara dhe te vulosura me ane te nje procedure autometike nga sistemi elektronik. Operatori ekonomik duhet tė ketė minimalisht 20 punonjės tė siguruar nė listepagese me kohe te plote ku te jene te perfshire drejtuesi teknik dhe administratori sipas listes emerore te Drejtorise se Policise se Qarkut Korce.

  2- “Eurogjici Security” :
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.