Open Procurement Albania

Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore Angiograf prodhuesi Philips, modeli Allura Cento nė repartin e Hemodinamikės, shėrbimi i kardiologjisė tė QSUT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore Angiograf prodhuesi Philips, modeli Allura Cento, nr- serie 000133, nr- Inventari 31509 nė repartin e Hemodinamikės, shėrbimi i kardiologjisė tė QSUT deri nė pėrfundim tė vitit 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-50713-09-23-2016
Vlera / Fondi Limit 1 394 250,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-09-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 06-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Health&Light Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Bylis Farma SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 121 261,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-10-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 345 513,00
  Data e lidhjes sė kontratės 18-10-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.42 - Dt.24-10-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.24-10-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.