Open Procurement Albania

Blerje e shėrbimit tė mirėmbajtjes FULL RISK tė pajisjeve mjekėsore pėr Spitalin Rajonal Durrės- Loti 2 - Mirėmbajtje full risk e kabinetit Rezonancė Magnetike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrės
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrės
Objekti i Tenderit Blerje e shėrbimit tė mirėmbajtjes FULL RISK tė pajisjeve mjekėsore pėr Spitalin Rajonal Durrės- Loti 2 - Mirėmbajtje full risk e kabinetit Rezonancė Magnetike- Burimi i investimit: Fondet e FSDKSH
Nr. Reference REF-65161-01-12-2017
Vlera / Fondi Limit 2 184 050,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-01-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-01-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 23-01-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues SAER MEDICAL & HEALTH & LIGHT SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SAER MEDICAL - HEALTH & LIGHT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 720 766,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-01-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 064 919,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-02-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-03-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe tė s'kualifikuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.