Open Procurement Albania

Blerje medikamentesh e ndarė nė 59 lote, pėr plotėsimin e nevojave deri mė 15 Prill. Loti 20 - Gjaku dhe organet formuese tė Gjakut, Heparine me peshe molekulare te ulet

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrės
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrės
Objekti i Tenderit Blerje medikamentesh e ndarė nė 59 lote, pėr plotėsimin e nevojave deri mė 15 Prill. Loti 20 - Gjaku dhe organet formuese tė Gjakut, Heparine me peshe molekulare te ulet
Nr. Reference REF-70163-03-02-2017
Vlera / Fondi Limit 665 345,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 13-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues INCOMED SHPK - MEGAPHARMA SHPK - FU FARMA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUFARMA SHA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 623 280,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 747 936,00
  Data e lidhjes sė kontratės 29-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-04-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: Shoqeria 1: Incomed me NIPT K91530017T dhe oferte 620,000 leke pa TVSH
  Dokumentacion jo i rregullt.
  Shoqeria 2: Megafarma me NIPT J61814028F dhe oferte 580,000 leke pa TVSH
  Dokumentacion jo i rregullt.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.