Open Procurement Albania

Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore, impiantistikės, pajisjeve tė hotelerisė pėr nevoja tė Spitalit Psikiatrik "Ali Mihali" Vlorė

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorė
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore, impiantistikės, pajisjeve tė hotelerisė pėr nevoja tė Spitalit Psikiatrik "Ali Mihali" Vlorė - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-06118-04-13-2017
Vlera / Fondi Limit 2 027 787,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-04-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 25-04-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues LAZAJ 2002 SHPK - NDERTUESI - MOENA AL 66 - ESO Ndertim
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LAZAJ 2002 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 791 640,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 149 968,00
  Data e lidhjes sė kontratės 09-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1- Firma "ESO Ndertim" sh.p.k NIPT i L 58502802 G, s’kualifikohet per mungese dokumentacioni dhe konkretisht:
  1-Mungon Ekstrati mbi historikun e subjektit .
  2-Deklarata mbi permbushjen e specifikimeve teknike sipas shtojces 4.
  3-Deklarata mbi konfliktin e interesit sipas shtojces 5
  4-Vertetim qe konfirmon shlyerjen te gjitha detyrimeve te maturuara te energjise elektrike
  5-NIPT-i sekondar ne qytetin e Vlores.
  6-Xhiro vjetore per vitin 2014
  7-Kopje te certifikuara te bilanceve per vitet 2015,2016.
  8-vertetimi per gjendjen financiare
  9-Mungojne sherbimet te meparshme te ngjashme.
  10-Vertetim per nr e punonjesve
  11-Mungojne listepagesat per periudhen janar 2016-shkurt 2017.
  12-Mungojne kontrata e punes ,CV,diploma ,dhe deklarata e Administratorit per drejtuesin teknik.
  13-Mungojne mjete e kerkuara sipas DST.
  2- Firma "MOENA AL 66" NIPT-i L 43004402 M sh.p.k s’kualifikohet per mungese dokumentacioni dhe konkretisht:
  1-NIPT-i sekondar ne qytetin e vlores nuk vertetohet me certifikaten e pronesise ose kontrate qeraje
  2-mungon CV dhe deklarata e Administratorit per drejtuesin teknik
  3-Ne listen e mjeteve mungon makina shkarkuese inerte sipas DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.19 - Dt.15-05-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.19 - Dt.15-05-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.